Головна Послуги Ремонт свердловин, реконструкція

Ремонт свердловини, реконструкція

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрук

При кольматажі і простої свердловин застосовуються різні методи розглинізації свердловин. Разглинизация водоностных пластів і фільтрів також є найважливішою операцією при освоєнні свердловин, що забезпечує досягнення максимально можливого дебіта.

Методи розглинізації свердловин можна розділити на чотири основні групи: гідравлічні, імпульсні, вібраційні, реагентні і комбіновані.

Найширше застосовуються гідравлічні методи, які полягають в ліквідації відкладень, що перешкоджають припливу води у свердловину. Для цього створюють інтенсивні переміщення води у фільтрі і профільтровому просторі за допомогою поршнів, гідророзмиву, гідравлічних ударів, відкачувань, закачувань і тому подібне

Імпульсні методи засновані на створенні усередині фільтру і в призабойной зоні миттєвого перепаду тиску. Сукупна дія ударних і фільтраційних сил робить руйнівний ефект на кольманант, що цементує отвори фільтрів і зернисті середовища в призабойной зоні свердловин.

При використанні реагентних методів свердловини обробляються відповідними реагентами. Реагенти підбираються так, щоб при вступі в реакцію з кольматантом відбувалося максимальне очищення отворів фільтру, пір обсипання і тріщин пласта, легке видалення продуктів реакції зі свердловини і при цьому не повинна погіршуватися якість води при наступній експлуатації свердловини.

При вібраційному методі обробки свердловин використовується спеціалізована віброустановка і устаткування для ерліфтного відкачування. Вібрація усередині свердловини викликає руйнування закольматированных порід в прифильтровій зоні, руйнування структурних зв'язків між відкладеннями глини і водоносною породою.

У більшості випадках розглинізація дає необхідний результат. Більш капітальний ремонт (часткова заміна обсадної колони і тому подібне) використовується в крайніх випадках.

 По-русскиУкраїнськоюEnglish
Що називають водонепроникним шаром?

 

Пласт порід, що не проникний і не містить воду, називається водонепроникним  шаром.

 

Архив скважин

См?ртЪ сп@мерам

Вхід